W rejonie mostu w ciągu ul. Augustyna Suskiego Szaflarach powstaje Miejsce Obsługi Rowerzystów

W ramach przebiegającej przez naszą gminę trasy rowerowej VeloDunajec, w rejonie mostu w ciągu ulicy Augustyna Suskiego w Szaflarach powstaje Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR). Inwestycja obejmuje zabudowę takich elementów zagospodarowania terenu jak: przeszklona wiata z ławeczkami i stołem, stojaki dla rowerów, stacjonarny grill, lampa hybrydowa, kosze na śmieci i tablica informacyjna z mapą turystyczną. Zadanie zostanie w całości sfinansowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie w ramach środków Unii Europejskiej pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Gmina Szaflary także wniosła wkład w niniejszą inwestycje udostępniając nieodpłatnie inwestorowi część działki ewidencyjnej nr 3801/5. Należy podkreślić, iż w ubiegłym roku w ramach ww. środków zostały wyremontowane dwie drogi gminne w Szaflarach – ulice Kolejowa i Zakopiańska (w rejonie Urzędu Gminy).
Trasa VeloDunajec ma swój start w Zakopanem, przebiegając przez najbardziej malownicze zakątki Małopolski – Tatry, Pieniny i Beskidy, aby w końcowym przystanku – Wietrzychowicach połączyć się z Wiślaną Trasą Rowerową. Na terenie naszej Gminy trasa VeloDunajec przebiega przez ul. Cieplice w Bańskiej Niżnej, ul. Augustyna Suskiego, ul. Zakopiańską i Kolejową w Szaflarach w kierunku Zaskala, gdzie łączy się ze Szlakiem Wokół Tatr. Mapa z przebiegiem trasy dostępna jest pod adresem: https://www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe/mapy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2