III Rajd Konfederacji

 

W dniu 7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w III Rajdzie Konfederacji Tatrzańskiej w Szaflarach, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Historii Spytkowic pod patronatem Wójta Gminy Szaflary. Rajd miał charakter gry terenowej . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI, VII, VIII  i III g pod opieką p. Henryka Chrobaka, p. Haliny Szulc i p. dyrektor Brygidy Strzęp.

Uroczystość rozpoczęła się krótką modlitwą ks. proboszcza Adama Biłki ze Skrzypnego i uczestników zebranych na rynku szaflarskim. Następnie  złożono kwiaty pod pomnikiem Augustyna Suskiego- założyciela Konfederacji Tatrzańskiej i odśpiewano hymn.

Podhalańska   Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica” przedstawiła  inscenizację związaną z Konfederacją Tatrzańską.

Następnie wszystkie grupy po poczęstunku  udały się na wyznaczone punkty kontrolne. Drużyny musiały wykonać  zadania dotyczące historii Konfederacji Tatrzańskiej.   Były też zadania sprawnościowe, z ekologii  i topografii terenu, z czym sobie nasi uczniowie świetnie poradzili. Po pozytywnym wykonaniu zadań na poszczególnych punktach kontrolnych grupy otrzymywały punkty.

Po przybyciu wszystkich grup czekała na nas przepyszna zupa z kuchni polowej. Na koniec ogłoszono wyniki, wręczono zwycięzcom puchary i nagrody. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe koszulki i dyplomy. Pomimo zmęczenia, bo należało pokonać kilkukilometrową trasę, aby dojść do celu, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 54 = 64