Szkolna wigilia w SP Bór

Wigilia czyli wigilia Bożego Narodzenia w tradycji chrześcijańskiej jest to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres adwentu. Zgodnie z tradycją w Polsce wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z „pierwszą gwiazdką na niebie”. W naszej szkole nie czekaliśmy do pierwszej gwiazdy na niebie aby zasiąść do stołu wigilijnego. Chcieliśmy być przez chwilę razem jako duża „szkolna rodzina” zanim usiądziemy do stołów w swoich własnych domach z członkami naszych rodzin.
Różnorodne potrawy przygotowali rodzice naszych uczniów, a było tego oj było. Zanim zaczęliśmy dogadzać naszym podniebieniom wysłuchaliśmy opisu narodzenia Jezusa z Ewangelii w/g św. Mateusza. A potem były życzenia: Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom i nauczycielom, wysłuchaliśmy życzeń samego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, które dotarły do nas wraz z egzemplarzem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Także dotarły do nas życzenia rodziny obdarowanej przez uczniów w akcji „Szlachetna paczka”. Również Samorząd Uczniowski przygotował swoje życzenia, a na koniec każdy z każdym łamał się opłatkiem lub zwyczajnym chlebem.
Posileni wigilijnymi potrawami urządziliśmy sobie koncert kolęd. Zabrzmiały kolędy tradycyjne, pastorałki i kolędy góralskie. Śpiewali uczniowie starsi, uczniowie młodsi i soliści. Było to niesamowite duchowe przeżycie.

Relacja: Małgorzata Gacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 + = 68