Festyn Rodzinny „Rodzina Szkołą i Ja!” Szkoły Podstawowej w Maruszynie Górnej

Tradycyjnie jak co roku, na początku czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia spotkaliśmy się przy szkole, by wspólnie wziąć udział w Festynie Rodzinnym: Rodzina, Szkoła i Ja! Spotkaniu towarzyszyły różnorodne atrakcje. Wielkie emocje wśród naszych uczniów wywołały zawody sportowe. W meczu o Puchar Dnia Dziecka Turnieju Piłkarskiego zmierzyły się drużyny klasy IV (z małą pomocą z klasy VII) oraz klasy VI.  Klasa VI w tym spotkaniu obroniła tytuł wygrywając po dogrywce 6 do 5. W drugiej odsłonie sportowej rywalizacji na boisku siatkarskim zmierzyły się zespoły Uczniów, Rodziców i Nauczycieli dostarczając zarówno uczestnikom jak i kibicom wielu pozytywnych emocji oraz okazji do zabawnych komentarzy. Po zakończeniu zawodów drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy Puchar Przechodni Dnia Dziecka Turnieju Siatkarskiego. Najmłodsi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z torami przeszkód po pokonaniu których najlepsi z każdej klasy również otrzymali wyróżnienie w postaci dyplomów. Przez cały czas trwania festynu dostępne były dla naszych uczniów dmuchane zjeżdżalnie oraz wata cukrowa. Każdy mógł z nich korzystać bez ograniczeń i bezpłatnie. Uczennice z klasy II gimnazjum prowadziły stoisko profilaktyczne, gdzie można było przyozdobić swoją buzię pięknym, artystycznym malowaniem. Dla uczestników przygotowaliśmy też latające baloniki z helem, a kto chciał, mógł dostać też trochę helu by zmienić swój głos niczym postać z kreskówki. Uczestnicy zabawy otrzymali przygotowany przez Rodziców grillowy poczęstunek, oraz upominki-zabawki. Impreza była bardzo udana wyłącznie dzięki nieocenionej pomocy naszych Rodziców, którzy wspomogli nas organizacyjnie oraz uczestniczyli w finansowaniu atrakcji dysponując funduszami uzyskanymi z Dnia Górala. Otrzymaliśmy również wsparcie finansowe z GKRPA w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Za rok mamy już kolejne, nowe(!) pomysły  by dla starszych jak i młodszych znalazło się coś co uświetni ten dzień. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − = 12