Przygoda z eTwinning w Szkole Podstawowej w Szaflarach

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w projektach eTwinning. Program eTwinning to europejska społeczność szkolna gromadząca szkoły z całej Europy (i nie tylko), które współpracują za pomocą mediów elektronicznych. Nasza szkoła współpracuje z Francją, Włochami, Węgrami, Norwegią oraz Turcją.

Uczniowie klasy 7a uczestniczą w projekcie „Meine Region ist schön” (Mój region jest piękny), natomiast uczniowie klasy IIIa gimnazjum w projekcie „Unsere Schule” (Nasza szkoła). Podczas realizacji zadań projektowych uczniowie przygotowują prezentacje, filmiki, quizy oraz krótkie wypowiedzi, w których przedstawiają siebie, swoją szkołę i miejscowość w języku niemieckim. Te same zadania wykonują ich rówieśnicy ze szkół partnerskich. Dzięki temu nasi uczniowie mogą poznać nowych przyjaciół, ich codzienność, szkołę oraz okolicę, w której mieszkają. Dzięki udziałowi w programie eTwinning uczniowie mają możliwość komunikowania się w języku niemieckim, poszerzania swoich umiejętności językowych, poznania ciekawych aplikacji, programów, które mogą wykorzystać do nauki nie tylko języków obcych. Poniżej zamieszczamy link do filmu, który został przygotowany w ramach projektu przez uczniów klasy IIIa: Wiktorię Sąder, Julię Rol-Szkaradzińską, Julię Surałę, Annę Kułach oraz Michała Szczerbę. Zapraszamy do obejrzenia pod tym adresem.

Patrycja Bocheńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 5 =