Projekty eTwinning w Bańskiej Wyżnej

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie po raz kolejny biorą udział w programie eTwinning. Uczniowie klas starszych zrealizowali już dwa ciekawe projekty z języka angielskiego.

Pierwszy projekt „Poznajcie naszą szkołę” realizowany był we współpracy ze szkołą z Danii. Uczniowie klas VII i II gimnazjum przedstawili swoją szkołę i opowiedzieli jak wygląda edukacja w naszym kraju w formie wideo-prezentacji. Tego samego dowiedzieli się od swoich kolegów z Danii, dzięki czemu mogli porównać system edukacji w obu krajach. Udział w tym projekcie przyniósł wiele korzyści: sprawił uczniom wiele radości, pozwolił oswoić się z kamerą, uczniowie nabrali także płynności w posługiwaniu się językiem angielskim.

Kolejny zrealizowany projekt „Poznajmy uczniów z innych krajów” dał szansę uczniom z klas II i III gimnazjum na zapoznanie się z rówieśnikami z Hiszpanii. Celem projektu było zawarcie korespondencyjnej znajomości, poprzez wymianę mailową na zadane tematy, np. informacje o sobie i swojej rodzinie, tradycje Wielkanocne w Polsce, jak wygląda egzamin gimnazjalny. Projekt pozwolił uczniom poszerzyć zakres słownictwa z języka angielskiego, polepszyć umiejętność pisania i czytania ze zrozumieniem, a także zetknąć się z kulturą innego kraju. Ten projekt także podobał się uczniom, gdyż mimo, iż został zakończony, niektórzy mają zamiar nadal utrzymywać korespondencyjną znajomość.

Po raz pierwszy w projekcie eTwinning uczestniczą także uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. „Odegraj angielską piosenkę” to tytuł projektu, w którym najmłodsi uczniowie naszej szkoły śpiewają i pokazują angielskie piosenki. Uczniowie ze szkół partnerskich, m.in. Turcji, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, także nagrywają swoje teledyski, dzięki czemu uczniowie mogą je wysłuchać, obejrzeć i porównać.

Uczniowie z ogromnym entuzjazmem podchodzą do każdego nowego projektu eTwinning, a sam udział w projektach bardzo ich rozwija. Poza korzyściami płynącymi z nauki języka angielskiego w praktyczny sposób, uczniowie stają się bardziej otwarci i ciekawi innych kultur.

Agnieszka Fiedor – Sulka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =