Koncert młodych muzyków w S.P w Bańskiej Niżnej

Czas przedświąteczny obfituje w najróżniejsze wydarzenia. Organizowane są kiermasze bożonarodzeniowe, warsztaty kulinarne, wystawy plastyczne, tematyczne konkursy itd . Czujemy , jak otacza nas nastrój wyjątkowych Świąt i przygotowań do Nowego Roku. Nieodłącznym elementem tego czasu jest muzyka -wyjątkowe melodie kolęd, które chyba najwyraźniej podkreślają naszą polską tradycję.

Nasza szkoła jak co roku brała udział , a przede wszystkim tworzyła w/w okoliczności. Jednak najbardziej mogliśmy się cieszyć z koncertu zapowiedzianego na ostatni dzień nauki w tym roku.

Mogliśmy się spodziewać gości ,których nie brakuje w naszej szkole. Tym razem zrobiono nam wielką niespodziankę, bo artystami okazali się nasi uczniowie. Zaskoczenie było tym większe, że grupa dzieci uczy się gry na instrumentach dopiero od niespełna trzech miesięcy.

Na początku usłyszeliśmy dziesięcioosobową grupę skrzypków, których przygotował absolwent naszej szkoły Łukasz Murzański. Po chwili na scenie pojawili się trzej akordeoniści pod kierunkiem pani Niny Piech, która wraz z naszym organistą panem, Krzysztofem Grońskim, prowadzi również kościelną scholę. Później cichutko zabrzmiały dźwięki fletów z szybko rozpoznaną kolędą „ Lulajże Jezuniu”. Koniec występu uświetniły kolędy i pastorałki grupy wokalnej przy akompaniamencie organów i instrumentów perkusyjnych. Widownia żywo reagowała i nagradzała artystów gromkimi brawami . Szczególne podziękowania należą się instruktorom , którzy pokreślili „muzyczną moc” naszej szkoły. Nadzieją na sukcesy estradowe jest też młody wiek muzyków . Uczniowie maja od 6 do 11 lat i obiecują dalej rozwijać swoje talenty.

Słuchacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 − = 61