Przedszkole Młodych Patriotów

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”, dlatego Gminne Przedszkole w Szaflarach bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole Młodych Patriotów”.

Zgłaszając się do konkursu nasze przedszkole otrzymało zadania konkursowe, które będą realizowane przez nauczycielki w poszczególnych grupach w przedszkolu, zadania będą oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu ”Przedszkole Młodych Patriotów” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za wykonanie poniższych zadań.

Zadania konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”:

  1. Przeprowadzenie pogadanki pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
  2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
  3. „Kto ty jesteś? Polak mały” – zorganizowanie przedszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej..
  4. Zorganizowanie przedszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
  5. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych
  6. Przeprowadzenie pogadanki nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

W związku z tym rozpoczęliśmy już realizacje zadań, a mianowicie 10 listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbył się po raz pierwszy „Konkurs Pieśni Patriotycznej”. W konkursie brały udział dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zadaniem każdej grupy było wspólne wykonanie jednej pieśni o tematyce patriotycznej.

Konkurs rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu polskiego, a następnie pani dyrektor sprawdziła ile przedszkolaki wiedzą na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak się okazało, że ich wiedza jest duża, szczególnie dzieci z kl.0.

Po takim wstępie gr. II „Zuchy” z wielkim zaangażowaniem rozpoczęły konkurs śpiewając pieśń „Szara piechota”. Z kolei gr. III przygotowała niezwykle trudną pieśń „Flaga”, z którą świetnie poradziła sobie. Konkurs zakończył występ gr.IV, która wykonała pieśń „Ojczyzno ma”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Podczas obrad komisji składającej się nauczycielek przedszkola, najmłodsza gr.I „Tuptusie” zaprezentowała wiersz pt. „Kto ty jesteś?”

Wyniki konkursu nie były zaskakujące, gdyż wszystkie grupy wspaniale poradziły sobie z tak trudnym repertuarem. Wygrały wszystkie grupy i każda otrzymała dyplom oraz puzzle lub grę o tematyce patriotycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2