Wielkanocne warsztaty plastyczne z Rodzicami w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach

Nasze przedszkole bardzo ceni sobie współpracę z Rodzicami oraz ich zaangażowanie w proces rozwoju dziecka. Wśród Rodziców największym powodzeniem cieszą się zajęcia w których mogą bezpośrednio uczestniczyć. Warsztaty z Rodzicami to propozycja wspólnej zabawy i nauki z dzieckiem. Proponowane aktywności umożliwiają nawiązanie bezpośrednich relacji z innymi dziećmi i ich Rodzicami, a także pozwalają lepiej poznać środowisko przedszkolne.

W dniu 09.03.2016 r. w naszym przedszkolu odbyły się „Wielkanocne warsztaty plastyczne” dla rodziców i dzieci.

W grupie dzieci 3-4 letnich warsztaty rozpoczęliśmy krótką powitanką „Hej witam Was”. Była też zabawa ilustrowana ruchem „Ciasto” oraz zabawa „Wielkanocne jajko”. Dzieci starsze bawiły się w „Taneczka”, a także rozwiązywały wielkanocne zagadki. Następnie w wesołej, ciepłej i rodzinnej atmosferze ozdabialiśmy styropianowe jajka. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystania dostępnych materiałów tj. kolorowe sznurki z bibuły, ozdobne cekiny, koraliki, tasiemki i piórka. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Zarówno rodzice, jak i dzieci, wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Miła atmosfera, bliski kontakt nauczyciela z Rodzicami sprawiły, że wspólnie spędzony czas minął zdecydowanie za szybko. Wykonane prace uczestnicy warsztatów zabrali do domu.

Warsztaty te były nie tylko wspaniałą okazją do wykonania wielkanocnych ozdób, ale przede wszystkim służyły integracji dzieci i rodziców we wspólnych działaniach.

Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

95 − = 90